Anasayfa İşletim Sistemleri Hack Os X Mountain Lion İndir Türkçe 10.8.0

Hack Os X Mountain Lion İndir Türkçe 10.8.0

Hack Os X Mountain Lion İndir Türkçe 10.8.0

İlk olarak Mac sözcüğünün aslında Macintosh sözcüğünün kırpılmış hali olduğunu belirtelim. Hack kelimesini ise esasen herkes biliyordur diye tahmin ediyoruz. Macintosh işletim sistemini (Mac OS X) hack’leyip bunun PC’lere kurulabilmesini sağlamaya Hackintosh deniliyor. Bu sistemi pclerinize kurup Mac Os deneyimi yaşayabilirsiniz.

Video-logo

kurulumpng

İndirdikten sonra rar dan çıkartın. .iso dosyasını dilediğiniz bir uygulamayla (Nero ya da PowerIso tavsiye edilir) Dvd ye yazdırın.
Ardından PC ye boot yaparak başlatın. Geri kalan prosedürleri adımları izleyerek devam ettirebilirsiniz.
Kurulum ekranına gelebilmek için bazı sistemlerde, kullanılan donanıma göre açılış değişkenleri girmek gerekebilir. Bu değişkenleri yazacağınız yer, DVD ile sistem açılırken geri sayım çubuğu çıktığında klavye ile bir tuşa dokunun. Disk menüsü geldiği zaman klavyeden komutu yazdığınızda ekranın alt ortasında yazılanları görebilirsiniz.
Bu değişkenlerden bazıları;
-v
Bu değişken ile başlatıldığında, sistemin her hareketi ekranda yazı ile belirtilir. Eğer bir hata olur da sistem durursa, sebebini bu yolla öğrenebiliriz. Forumda, yaşadığınız problem hakkında yardım dilerseniz kesinlikle takılı kaldığı yerin resmini çekin.
PCIRootUID=1
Bu değişken ile bazı ekran kartları görüntü alabilir ve kurulumu yapabilirsiniz. Kurulum sırasında yine bunun ile ilgili opsiyonu seçerek sistem başlangıcında bu komutu girmekten kurtulursunuz.
-x
Bu komut ile kurulumu ya da sistemi güvenilir modda açabilirsiniz. Temel sürücüler yüklenir ve problem oluşturan kextler yüklenmeyebilir.
-f
Bu komut ile kext önbelleği yüklenmeden bütün kextler ayrı ayrı yüklenir. Bu komutu kurulumda değil de kurulum sonrası kullanabilmeniz mümkün.
DVD içerisinde ilaveten iki farklı kernel var. Eğer Netbook’ a (mini laptop) kurulum denemek dilerseniz (64Bit destği şart) kurulumu mac_atom yazarak yapın. Eğer HP laptop ile kurulum yüklenirken “lapic” hakkında “kernel panik” alırsanız mach_lapic ile başlatmayı deneyin.

Eğer İşletim sistemini usb den kurmak istiyorsanız TRANS MAC PROGRAMINI ARATIP İNDİRİN USB’ ye Boot yapabilirsiniz.

————————————————————-

Boyut:4.4 gb
Sıkıştırma: Rar
Tarama: ESET Nod32 Av. / Durum Temiz
Platform: Windows

————————————————————-

(UpToBox)

Hack Os X Mountain Lion Türkçe v10.8.0

PAYLAŞ

İlginizi Çekebilecek Yazılar