Türksat 4A frekansı listesi nedir? Türksat 4A frekansı ayarlama nasıl yapılır? Türksat 4A frekansı otomatik arama nasıl yapılır?

Türksat güncelleme sisteminde TV kanallarının frekans bilgilerini tek tek girmenize gerek yok. Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterli. Ancak herhangi bir olumsuzluk halinde kanalları manuel şeklinde de ekleyebilirsiniz.

Türksat 4A frekansı otomatik arama nasıl yapılır?
Uydunuzun frekans ayarlarını kendiliğinden ayarlamak için işte Türksat 4A otomatik arama frekansı bilgileri
Frekans: 11844 MHz
Polarizasyon: Dikey – V – (Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb FEC: 3/4
Frekans: 11747 MHz
Polarizasyon: Yatay -H – (Horizontal)
Sembol oranı (Symbol Rate): 27500 Ksymb FEC: 5/6

Video-logo

Türksat 4A ile gelen yeni özellikler neler?
Türksat 4A Türksat 2A’ya göre göre kat ve kat daha süratli. Kullanım ömrü de daha çok. Televizyon şirketleri HD yayın yapmak isterlerse bir sertifika almak zorundalar. Türksat 4A vasıtası ile ortalama bir televizyonu olanlar dahi dekoder ile HD yayınlar izleyebilecekler. Karasal yani analog yayınlarda da benzer nitelikte bir kalite artışı söz konusu. HD türksat 4a yeni eklenen kanallar 500’ü aşıyor. İzleyiciler artık tüm yayınları 1080p kalitede ya da daha yüksek kalitede seyredebilecekler. Daha öncesinde aylık ücret ile sunulan HD yayınlar artık herkesin ulaşabildiği bir imkân haline gelecek.